Anasayfa / Hakkımızda

Türkiye'nin ilk ve en büyük rafine tuz fabrikası rafine Billurtuz San. A.Ş. 1964 yılında İzmir'de faaliyete geçmiştir. Aynı zamanda Türkiye'nin tek rafine deniz tuzunu üreten, Rafine Billurtuz San. A.Ş. ham tuz ihtiyacının tamamını, İzmir Çamaltı Tuzlası'ndan karşılamaktadır. Çamaltı Tuzlası çevre kirliliğinden etkilenmeyen bir bölge olan İzmir Kuş Cenneti'nin yanında yer almaktadır.

Rafine Billurtuz San. A.Ş.'nin kuruluş amacı sofralık tuz üretimi olmuştur. Ancak, sürekli yenilenen teknolojisi ve bilgi birikimi ile tüm sanayi dallarının talep ettiği kaliteli tuzu üretebilmektedir.

Sektörün her zaman tartışılmaz lideri olan rafine Billurtuz Sanayi başlangıçta yıllık 12.000 ton olan kapasitesini, günümüzde kurulu 4 rafine tesisi ile 250.000 tona çıkarmıştır.

53 yıldır kalite ve hijyene özen göstererek, Türk damak tadına uygun olarak üretilen, Billur Tuz Türkiye'nin rafine tuz alanında en iyi ve en güvenilir markası olmasının gereklerini yerine getirmektedir.

Tesislerimizde, TSE tarafından belgelendirilen ISO 9001:2000 Kalite Yönetimi Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi uygulanarak üretim yapılmaktadır.