Anasayfa / Kurumsal / Hakkımızda

Billur Tuz, Türkiye'de deniz tuzundan üretim yapan ilk ve tek rafine tuz fabrikası olarak 1964 yılından beri İzmir’de faaliyet göstermektedir. Billur Tuz, ham tuz ihtiyacının tamamını, Çamaltı Tuzlasından karşılamaktadır. Çamaltı Tuzlası, Ege Denizi kıyısında, doğal koruma alanı olan İzmir Kuş Cennetinin yanında yer almaktadır.

Türkiye'de tuz alanında bugün en büyük tesise sahip, en güvenilir ve sektörün her zaman tartışılmaz lideri olan Billur Tuz, başlangıçta yıllık 12.000 ton olan kapasitesini, günümüzde modern tesislerinde yıllık 250.000 tona çıkartmıştır.

Billur Tuz, rafine sofra tuzu üretimi amacıyla kurulmuş, zamanla pazar ihtiyaçları doğrultusunda, üretim tesislerine yatırım yaparak rafine ve yıkama sanayi tuzları, sağlık tuzları ve doğal sofrada öğütme tuzlarını da portföyüne katmıştır.

1964’ten beri insan hayatına ve sağlığına değer katan yüksek kaliteli ürünler sunan Billur Tuz, TSE tarafından belgelendirilen ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile üretim yapmaktadır. TSE’nin Yemeklik Tuz Standardı TS 933, ve Sanayi Tuzları Standart TS EN 973 uygun olarak üretilen Billur Tuz ürünlerinin aynı zamanda Helal Sertifikası da mevcuttur.

Yüksek kaliteli Billur Tuz ürünleri, tüm Türkiye’de ve dünya çapında birçok ülkede satışa sunulmaktadır.