Anasayfa / Pratik Bilgiler

Evinizde taze meyvaların esintisiyle aromatik kokuları kendiniz yapabilirsiniz...

Evinizde havanızı kendi hazırlayacağınız bir oda kokusuyla tazeleyebilirsiniz. Bir portakalı ortadan ikiye kesin, ortadaki meyvayı kabuğa kadar temizleyin, kabuğun içini BİLLURTUZ ile doldurun. Evizde aromatik hoş bir koku elde edeceksiniz.

Kırık yumurtaları temizlemek çok kolay...

Kırılıp dökülen yumurtaları temizlemek için dert etmeyin. Kırık yumurtaların üzerini örtecek şekilde bir miktar BİLLURTUZ dökün, tuzun yumurtayı emmesi için bir süre bekleyin, kağıt havlu ile temizleyin.

Cam kaplarda kahve ve çay izlerini temizlemenin en kolay yolu...

Cam çaydanlıklar ve kahve makinanızın haznesindeki çay ve kahve izlerini temizlemek için, temizlemek istediğiniz kaba 1 kupa parça buz, 4 çay kaşığı BİLLURTUZ ekleyip temizlenene kadar yavaş yavaş karıştırın. Kabınızın temizlenmeden önce oda sıcaklığında bekletildiğinden emin olun. Çatlak ve çizik cam kaplarınızı kullanmayın.

Çiçek vazolarında birikmiş su lekelerini çıkarmak...

1/3 kupa BİLLURTUZ ve 2 yemek kaşığı sirkeyi karıştırın, macunu vazonun içinde 20 dk beklettikten sonra, karışımı fırçalayarak kiri ve vazoyu temizleyin. Vazonuzun boyutlarına göre hazırladığınız karışımı, 2 ya da 3 kat oranlarda artırabilrsiniz.

Mutfaktaki metal eşyalarınızı pasdan korumanın yolu...

Metal ev eşyalarınızı pasdan arındırmak için 1 yemek kaşığı limon suyuna macun elde edecek kıvama kadar BİLLURTUZ ekleyip, paslı yüzeyi hazırladığınız macun ve kuru bir kumaş parçasıyla ovalayın.

Ahşap kesme tahtalarının bakımı...

Ahşap kesme tahtanıza yerleşmiş kötü kokuları gidermek için, bir miktar BİLLURTUZ'u tahtanızın üstüne döküp, nemli bezle ovuşturduktan sonra ılık tazyikli suyla temizleyin.

Balık yediniz ve elleriniz balık mı kokuyor ?

Elinize sinmiş balık kokusundan kurtulmak için, BİLLURTUZ'a batırılmış bir parça limon kabuğunu avuçlarınızın içinde ovalayıp suyla durulayın.

Kahvenizin aromasını artırmak ister misiniz ?

Kahve makinanız içine serpiştireceğiniz bir miktar BİLLURTUZ, kahvenizin içindeki asit tadını azaltacak ve kahvenizin aromasını artıracak.

Hafif bir boğaz ağrısını basit bir gargara ile rahatlatabilirsiniz...

Hafif bir boğaz ağrısını yumuşatmak için, 1/2 kupa suya karıştırdığınız 1/4 çay kaşığı BİLLURTUZ ile günde birkaç kere gargara yapabilirsiniz. Boğaz ağrınız 5 günden fazla devam eder, nefes alıp yutkunmakta zorluk çeker, halsizlik, kulak ağrısı ve ateş eşlik ederse mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Kumaş çiçekleriniz tozlanıp kirlendiğinde onları fazla yıpratmadan temizleyebilirsiniz...

Kumaş çiçeklerinize bahar tazeliği vermek için, geniş bir kaba 1 fincan BİLLURTUZ döküp, güçlü bir şekilde çalkalayın. Çiçeklerinizin temizlendiğini göreceksiniz.

Pis su giderlerinden kaynaklanan kötü kokuları gidermek için...

Lavabo, banyo ya da mutfak giderlerindeki kötü kokuları gidermek için gider deliğine 1/2 fincan BİLLURTUZ dökerek su ile akıtabilirsiniz.

Şarabınızı servise hazırlarken 10 dakikada soğutun...

Bir şişe şampanya ya da şarabı hızlı bir şekilde soğutmak için, şişeyi buz kovasına koyun. Kabın tabanını buzla örtün ve üzerine birkaç kaşık BİLLURTUZ serpin. Şişenin boğazına gelene kadar buz ve tuzu üstüste eklemeye devam edin. En son buzun hizasına kadar kovaya su ekleyin, 10-12 dk içinde şişeniz servise hazır hale gelecek.